Witam Cię na stronie o fenomenalnym owocu noni / Zastosowanie 

Zastosowanie


Informacje zawarte w tej witrynie mają wyłącznie cel edukacyjny i nie powinny być stosowane do wydawania jakiejkolwiek diagnozy lekarskiej. Wszystkie sprawy dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego powinny być nadzorowane przez lekarza wyspecjalizowanego do leczenia poszczególnych, specjalnych przypadków. Ani wydawca tej książeczki, ani jej autor, nie mają zamiaru wydawać jakichkolwiek bezpośrednich lub pośrednich diagnoz lub porad, ani tym bardziej nie jest ich zamiarem zalecanie stosowania odpowiednich leków. Tym samym, nie mogą być oni odpowiedzialni za pacjentów, którzy podjęli leczenie na własną rękę.

101 zastosowań  medycznych

Fragmenty książki Dr. Neila Salomona

  Od roku 1997 studiuję działanie i praktyczne zastosowanie soku Noni pochodzącego z wysp polinezyjskich. Aby zbadać tajemnice i zastosowanie medyczne tego soku siedziałem długie godziny nad studiami o przypadkach różnych chorób i sprawozdaniami lekarzy oraz ekspertów. Analizowałem przebiegi prób klinicznych. Prowadziłem rozmowy z licznymi lekarzami oraz ponad 10.000 ludźmi, którzy Noni sok pili lub ciągle piją. Nasuwało mi się ciągle to same pytanie:

Jak to jest możliwe, że Noni sok tak wielu ludziom z tak różnymi chorobo - problemami może pomóc? Co jest tego tajemnicą? Ponad 87% z tych 10.000, którzy brali udział w naszej ankiecie mówią, że skutek jest różny ale zawsze jednak każdemu pomogło, włącznie w takich chorobach jak: leczenie wszelkich odmian raka, choroby serca, przewodu pokarmowego, udaru mózgu, cukrzycy, nadwagi, skóry czy chorób włosów. Ta notatka (broszurka) opowiada o moich doświadczeniach z sokiem Noni.

Noni jest owocem o niepowtarzalnych właściwościach leczniczych. Od ponad 2000 lat jest stosowany z ogromnym skutkiem w Polinezji, Chinach, Indiach. Noni wędrowało z tubylcami na wyspy Pacyfiku, Tahiti, Malezji - gdzie najlepiej rośnie w żyznej ziemi wulkanicznej, wolnej od zanieczyszczeń środowiska. Tak jak znane skądinąd ekstrakty aloes, kelp, papaja, pocygenol tm i inne wyciągi, udowodniono, że roślina Noni w wielu przypadkach chorobowych znacznie pomogła. Sam owoc w postaci soku jest nieprzyjemny i pachnie też nie miło. Przez dodatki innych soków jak winogronowego, jagodowego i receptury dwóch amerykańskich technologów spożywczych (Stephen Story i John Wadsworth) Noni sok stał się sokiem o łagodnym smaku i zapachu.

Cudowne działanie soku Noni na ludzkie zdrowie

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że Noni wzmacnia system immunologiczny, tzn. reguluje funkcję i regenerację zniszczonej komórki. Z tego faktu wynika, że Noni bierze udział w ważnym procesie przemian komórkowych, a to wyjaśnia nam, dlaczego Noni pomaga w tak wielu przypadkach. Dr Richard Dicks, lekarz kliniczny z New Jersey mówi: "musimy sobie uświadomić, że należy wrócić do podstawowych funkcji naszego ciała, tzn. że albo będziemy się odpowiednio odżywiać, albo spalimy nasze ciało". Noni ratuje nasze ciało, dając mu potrzebną i konieczną odżywkę regenerującą. Rzeczywiście Noni posiada ponad 100 różnych zastosowań. Poniższe informacje koncentruja się na kilku głównych zastosowaniach.

Jako roślina Noni ma bezcenne wartości lecznicze poprzez działanie w następujących schorzeniach:
 • reguluje nadciśnienie
   
 • melatonina i serotonina regulują sen, temperaturę i usposobienie
   
 • dodaje ciału energii
   
 • działa jak antyhistamina i antyzapaleniowo
   
 • łagodzi ból
   
 • ma właściwości antybakteryjne chroniące system trawienny oraz przeciwdziałające chorobom serca
   
 • przeciwdziała już w zanadrzu powstawaniu i rozwojowi komórek raka.

Dolegliwości, przy których zaobserwowano pozytywne działanie

osoby

% procenty

składnik odpowiedzialny

alergia, zmniejszenie się objawów

948

84

xeronine

zwalczanie starzenia się, młodszy wygląd

148

78

terpene

artretyzm, mniej objawów

719

81

terpene

polepszony oddech

2.854

77

xeronine

rak, mniej objawów

889

65

xeronine

depresje, rzadsze objawy

807

77

xeronine

cukrzyca

2.773

84

scopoletin

trawienie poprawione

1.593

89

xeronine

energia wzmożona

8.327

92

xeronine

pomaga jasno myśleć

373

88

xeronine

choroby serca, mniej objawów

1.123

80

xeronine

wysokie ciśnienie, mniej objawów

938

85

scopoletin

choroby nerek, stan polepszony

2.372

67

xeronine

zdolność myślenia , zaostrzony

2.983

72

xeronine

muskuły, przyspieszony wzrost

816

71

proteina

nadwaga, spadek

2.841

75

xeronine

bóle, zmniejsza bóle głowy włącznie

4.231

88

xeronine

sex, zwiększa uczucie

1.608

87

xeronine

sen, polepsza

1.231

73

xeronine

palenie, odzwyczaja

452

58

xeronine

zmniejsza stres

4.113

72

xeronine

udar mózgu

1.019

57

xeronine

samopoczucie, polepsza

4.561

80

xeronine

Dolegliwości, które poprawiły się, u ludzi (w liczbie 10.000), którzy pili sok NONI. Noni może być przyjmowane razem z innymi lekami. Nieznane są mi żadne przeciwwskazania. A nawet w niektórych przypadkach Noni wspomaga działanie innych lekarstw. Może być używane w czasie ciąży i przez matki karmiące. Ile Noni soku powinno się/można pić?

Rozróżniamy w tabeli parę możliwości przyjmowania soku: testowo na wzmocnienie, leczniczo i profilaktycznie albo zapobiegawczo. Na próbę, na początku można pić dwie łyżeczki od herbaty dziennie jako test. W 99% służy każdemu jako środek na wzmocnienie organizmu. Ale istnieje 1% ludzkości, u których mogą wystąpić objawy alergiczne, jak swędzenie skóry, trudności w oddychaniu, czy puchnięcie twarzy lub pleców. Wówczas trzeba natychmiast zaprzestać picia soku i udać się do lekarza. Można znaleźć się w nielicznej grupie alergików, która nie może pić tego soku.

Noni jest fantastycznym środkiem zarówno o zastosowaniu profilaktycznym jak i leczniczym, który może być zażywany prawie przez każdego, na każde schorzenie i w każdym czasie. Te strony mają uczyć odpowiedniego zastosowania i poszanowania tego cudownego soku. Po spróbowaniu każdy zauważy jak jego życie może zmienić się na dobre.

 

Poniżej  fragmenty książki dr Stevena M. Halla ,,Noni trough your body,, 

Działanie Noni 

Owoc Noni zawiera w swoim składzie między innymi elementy do budowy alkaloidu zwanego xeroniną, spełniającego w naszym organizmie niezwykle ważną rolę. Wzmacnia ona więź między komórkami, która spełnia niebagatelną rolę w budowie i odbudowie tkanki. Zawiera również antyoksydanty, polisacharydy, i wiele innych składników które posiadają zdolność przetwarzania tkanek nowotworowych w normalne komórki oraz stymulują system immunologiczny. Dr Steven M. Hall podaje w swojej książce pt. "NONI trough your body" przykłady stosowania Noni w swojej praktyce i wyjaśnia zasady działania na następujące schorzenia:
TAHITIAN NONI JUICE - Zastosowanie noni w leczeniu
1. Choroby układu pokarmowego
2. Choroby wątroby
3. Choroby systemu immunologicznego
   a) - Infekcje,
   b) - alergie,
   c ) - choroby autoimmunologiczne ,
   d) - nowotwory,
   e) - obrzęki i stany zapalne.
4. Choroby krwioobiegu
5. Choroby systemu oddychania
6. Choroby centralnego układu nerwowego
7. Choroby ginekologiczne i układu moczowego
8. Choroby układu kostnego i mięśniowego
9. Choroby endokrynologiczne Zaburzenia hormonalne, cukrzyce.
10.Choroby skóry 
 


1. Choroby układu pokarmowego

Co się dzieje z układem pokarmowym w momencie przyjęcia dawki soku Noni? Cyt. doktora Stevena Halla .......Gdy bierzesz dawkę Noni do ust, przytrzymaj ją przez chwilę w ustach. Proxeronina od razu zaczyna się wchłaniać pomagając twoim dziąsłom i likwiduje plamy na zębach (jeżeli takie występują). Zauważyłem, że pomaga również zainfekowanym zębom. Teraz połknij Noni. Działanie Noni w przewodzie pokarmowym jest najbardziej pożyteczne. Automatycznie zaczyna podnosić ilość enzymów trawiennych zwiększając przyswajanie pokarmów. Zaczynasz mieć więcej pożywki w swoim jedzeniu i dodatkach do jedzenia. Znacznie zwiększa się działanie lekarstw i pożywek. Zauważyłem, że Noni leczy wrzody, zmniejsza ilość pasożytów i zakażeń bakteryjnych, zabija bakterie pozostawiając przyjazne bakterie bez uszczerbku. Przyśpiesza regenerację środkowej warstwy jelit, tej jednokomórkowej membrany, która oddziela zawartość Twoich jelit od krwi i systemu limfatycznego. Zabezpiecza przed przedostaniem się do strumienia krwi zawartości jelit jak: odpady produktów przemiany materii, częściowo strawione pożywienie lub produkty fermentacji, które mogą przeciec do strumienia krwi. ......kiedy toksyny bakteryjne przeciekają do krwi lub systemu limfatycznego, wędrują wraz z krwią do wątroby która powinna ją oczyścić. Wątroba może być na tyle zajęta swoimi zwykłymi zadaniami jak balansowanie glukozy, hormonów, czyszczeniem metabolicznych produktów odpadowych zgromadzonych w naszym ciele, że trudno jej pokonać stawiane zadania. Toksyny zawarte w krwi odkładają się w tkankach i prowadzą do zmęczenia, braku koncentracji. Odczuwa się wówczas bóle mięśni, wysypki itp. Mogą one powodować alergie na pożywienie i auto-obronne reakcje prowadzące do artretyzmu, egzemy i astmy. Dr Steven M. Hall stosował u swoich pacjentów kuracje z Noni, które bardzo pomogło w leczeniu wrzodów, likwidacji drożdży i pasożytów oraz poprawiło efektywność standardowych lekarstw. Zmniejszyło zapalenie jelita grubego, poprawiało trawienie i przyswajanie pokarmów a także zwiększało regenerację komórek śluzówki. Wszystkie czynniki, które pomogą złamać cykl alergii pokarmowych oraz zaleczyć zespół złego wchłaniania (w medycynie amerykańskiej zwanej - syndromem przeciekania żołądka), są wspaniałym dorobkiem i zbawienne dla milionów ludzi
 


2. Choroby wątroby

Wątroba w naszym organizmie pełni rolę doskonałego filtra w którym krew przepływająca przez jelita musi zostać oczyszczona zanim trafi do dalszego krwioobiegu. Dr Steven Hall przyrównuje ją do wielkiej elektrowni metabolicznej, nafaszerowanej enzymami, która sprawdza wszystko co zostało zaabsorbowane z naszych jelit. Zadaniem jej jest eliminowanie toksyn bakteryjnych, częściowo rozpuszczonego jedzenia, herbicydów, pestycydów i innych chemikaliów zawartych w naszym pożywieniu. Pokarmy, lekarstwa, zioła i wszystko co nasz organizm strawił jest przez wątrobę dokładnie kontrolowane. Noni pomaga enzymom czyniąc pracę wątroby bardziej efektywną. Poprawia proporcję hormonów co ma niebagatelny wpływ na problemy menstruacyjne u kobiet a także daje możliwość proporcjonalnego rozdziału zawartości cukru we krwi eliminując zagrożenie powikłań cukrzycowych. 


3. Choroby systemu immunologicznego

Noni zwiększa efektywność enzymów i pobudza komunikację między komórkami. Dr Steven Hall podzielił zaburzenia systemu immunologicznego na 5 grup: infekcje, alergie, autoimmunologiczne choroby, nowotwory i zapalenia.

(poniżej tłumaczenia z książki)


3.a. Infekcje

(fragmenty z książki Dr-a Stewena M.Halla pt. "Noni przez Twoje ciało") .......... Noni pomaga systemowi immunologicznemu utrzymać wszystkie infekcje pod kontrolą. Już wspominałem o drożdżach i pasożytach, które atakują jelita. Noni jest także bardzo dobre na infekcje skóry, szczególnie kiedy zaaplikowane jest zewnętrznie. Pomaga na różnego rodzaju czyraki, owrzodzenia i ropnie. Miałem wiele młodych ludzi w mojej praktyce, którzy mogli zażywać antybiotyki dopiero z chwilą kiedy zaczęli stosować Noni. Działa ono na wirusy z rodziny herpes, które powodują wysypki na ustach. Pomaga ludziom cierpiącym na chroniczne zmęczenie. Młoda 19-to letnia kobieta chorowała 18 miesięcy i mimo moich wysiłków objawy choroby nie ustępowały. Nadal była zmęczona, mocno się pociła, odeszła z uczelni, straciła pracę i z powrotem zamieszkała z rodzicami. Zaleciłem jej używanie soku z Noni. Po upływie jednego tygodnia jej matka zadzwoniła do mnie i oznajmiła, że zdrowie córki powróciło do normalnego stanu. Do dzisiejszego dnia jest zdrowa. Wiemy, że Noni pobudza produkcję komórek T oraz wspomaga aktywność komórek zabijających NK. Ma to szczególne znaczenie przy infekcjach HIV. Lekarze w głównych centrach zdrowia studiują Noni aby lepiej zrozumieć pożytki które Noni przynosi ludziom w walce z chorobą AIDS. Sok Noni jest także współzależny z różnymi innymi produktami znanymi z tego, że wspomagają system immunologiczny. Kiedy ja czuję u siebie początek choroby, a od czasu gdy zacząłem zażywać Noni zdarza się to bardzo rzadko, biorę dwie uncje Noni z echinacea lub astragalus i następnego dnia czuję się wspaniale.


3.b. Alergie

Poza zapaleniami alergie są jeszcze jedną kategorią immunologicznego zamieszania. Oznaczają, że system immunologiczny jest zbyt aktywny, zbyt pobudliwy. Noni poprawia wydajność systemu immunologicznego na tyle aby rozpoznawał szkodliwe od nieszkodliwego. Miałem wielu pacjentów, którzy mówili mi po zażyciu Noni : nie mam już alergii na wiosnę. Alergie spowodowane żywieniem też często są likwidowane.


3.c. Choroby autoimmunologiczne

Przykładem autoimmunologicznych chorób jest: Dna moczanowa, reumatyczne zapalenie stawów, choroba Crohna, egzema, niektóre zaburzenia tarczycy oraz wiele innych. W większości przypadków medycyna konwencjonalna nie wie dlaczego system immunologiczny zaczyna atakować zdrowe tkanki. Wiemy, że proces często zaczyna się po głównym, zasadniczym ubytku, po okresie stresu lub infekcji a także wszystkich znanych przyczynach syndromu złego wchłaniania. W mojej praktyce, zanim poznałem Noni osiągałem dosyć duże sukcesy w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Po zastosowaniu Noni wraz z lekarstwami mój sukces był znacznie większy.


3.d. Nowotwory

.....Nowotwory są jeszcze jedną kategorią chorób związaną z zaburzeniami immunologicznymi. Przykro mi oświadczyć, że Noni nie jest magicznym lekarstwem na wszystkie rodzaje nowotworów. Wielu pacjentom pomogło znacznie i codziennie słyszę o nowych przypadkach gdzie Noni ludziom pomogło, ale kto może przepowiedzieć lub zagwarantować komu pomoże? Działanie Noni jest tak głębokie i jest on lekiem tak bezpiecznym, że każdy pacjent z nowotworem powinien Noni spróbować. Stale obserwowałem jak Noni zmniejsza wpływy efektów ubocznych chemoterapii i naświetlania. Widziałem kiedy pomagało bardzo w gojeniu ran po operacjach. W wielu przypadkach widziałem jak Noni zmniejsza rozmiary guzów. Pacjenci którym Noni bardzo pomogło zażywali po 8 do 10 uncji dziennie. Nieraz zajmuje to miesiąc i więcej by doprowadzić do tak wysokiej dawki. Jest to zależne od indywidualnej reakcji pacjenta na sok. Podsumowując stwierdzam, że Noni jest bardzo wielką pomocą w konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metodach leczenia nowotworów. Myślę , że największą zasługą Noni jest wzmacnianie systemu immunologicznego i zapobieganie chorobom nowotworowym. ......


3.e. Obrzęki i zapalenia

Obrzęki i zapalenia są jeszcze jedną chorobą, która ma ścisły związek z systemem immunologicznym. Proces puchnięcia jest pierwszą oznaką zwalczania infekcji i leczenia ran. Pożywienie które jemy, często wskutek braku dokładnego dogrania złożonych reakcji, powoduje łatwe puchnięcie i trudne gojenie. Noni daje ciału z powrotem "mądrość" niczym mądry czarownik, który pokazuje jak wszystko prawidłowo ustawić. Obserwowałem działanie Noni, które niwelowało obrzęki spowodowane różnymi przyczynami i dlatego uważam, że jest bardzo efektywne i sukces w takich przypadkach jest do przewidzenia. Jak widać system immunologiczny jest bardzo ważny w naszym organizmie, który może zrobić wiele aby polepszyć i podtrzymać zdrowie.

4.Choroby krwioobiegu (układu krążenia)

Noni bardzo korzystnie wpływa na dolegliwości sercowe oraz choroby układu krążenia. Wpływa dodatnio na stabilizację rytmu serca poprzez poprawę międzykomórkowej więzi. Dr Steven Hall w swojej książce przyrównuje działanie Noni do międzykomórkowego "magnetyzmu", który oprócz stabilizacji rytmu zmniejsza spazmy mięśnia sercowego, oraz czyni bardziej aktywnymi zażywane leki. Zaobserwował również obniżanie ciśnienia i spadek cholesterolu, zwłaszcza w przypadku zażywania Noni z koenzymem Q10. Dr Hall zaobserwował w swojej praktyce olbrzymią różnicę w przypadkach stosowania leków na dane schorzenia bez stosowania Noni , a stosowanie tych samych w połączeniu z sokiem Noni. Stwierdza o wiele większą skuteczność leczenia w połączenie leku z Noni.


5.Choroby systemu oddychania

(
fragmenty książki dr Stevena Halla)

..... jak działa Noni na płuca? Jeżeli alergie i obrzęki są związane z astmą, to Noni pomaga na obydwa schorzenia. W mojej praktyce miałem wiele dzieci i dorosłych z astmą, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali używania inhalatorów. Noni pomaga "przepędzić" infekcje bronchitowe i zaobserwowałem zmniejszoną ilość wydzielin śluzowych u dzieci. Rozmawiałem z wieloma pacjentami którzy chorowali na chroniczny bronchit i zaczęli zażywać Noni, które spowodowało zmniejszenie zapotrzebowania na tlen.


6.Choroby centralnego układu nerwowego

.....Obserwując działanie Noni w innych częściach naszego ciała (głowa) możemy potwierdzić korzystny wpływ na schorzenia mózgu. Wszystkie neurotransmitery które znamy, pracują poprzez receptory ścian komórek. Aby wspomóc działanie tych receptorów, a tym samym trzeźwo myśleć i ustabilizować samopoczucie możemy uczynić to przez zażywanie Noni, które wspomaga wydzielanie serotoniny. Skutecznie pomaga ono w depresjach i problemach ze snem. Mam wielu pacjentów, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali stosowania lekarstw antydepresyjnych, a innym ustąpiły różnego rodzaju bóle głowy. Wiele migren ma ścisły związek z alergiami, a skoro Noni pomaga leczyć alergie, tym samym leczy jej skutki. Pomaga bardzo w likwidacji stanów zapalnych i zakażeń zatok, które również często bywają przyczynami bólów głowy. Rozluźnia skurcze mięśni, a także likwiduje bóle głowy wywołujące te skurcze. Pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, które również mogą być przyczynami bólów głowy. Warto wspomnieć jeszcze o endokryninie i układzie rozrodczym, gdzie na przykładzie mojej żony zaobserwowałem likwidację problemów związanych z miesiączką. Nastąpiło to dzięki Noni poprzez harmonizowanie hormonów, poprzez reakcję wątroby lub inny organ który wpłynął pozytywnie na receptory hormonalne. U dzieci mających problemy z nauką, problemy z koncentracją, zauważyłem radykalne zmiany po zastosowaniu Noni, które ma olbrzymi wpływ na system nerwowy, a który my dopiero zaczynamy rozumieć. Polinezyjczycy używają soku Noni do wyczyszczenia trucizn z mięsa ryb, jako bardzo mocną antytoksynę. W południowych częściach Stanów Zjednoczonych żyje żaba, która posiada bardzo mocne toksyny. Psy które zjedzą taką żabę zdychają w ciągu kilku minut z konwulsji i zapaści centralnego układu nerwowego. Pewna kobieta w Arizonie opowiadała mi jak dzięki Noni uratowała swojego psa. Kiedy zauważyła fakt zjedzenia żaby przez jej ukochanego psa, a następnie reakcje będące tego skutkiem, udało jej się wlać pół butelki Noni do pyska zwierzęcia. Natychmiast udała się z nieprzytomnym psem do weterynarza. Weterynarz stwierdził, że pies teraz śpi i na pewno będzie żył. Faktycznie okazało się, że po kilku dniach pies całkowicie wyzdrowiał. Noni pomaga w procesie regeneracji nerwów. Przykładem jest problem z moją lewą nogą (w dalszej części opiszę ten przypadek). Wielu pacjentom powracało czucie w organach w których utracili go w wyniku uszkodzenia nerwu. Kiedy zaczynałem studia nad Noni, miałem nadzieję, że Noni okaże się nowym lekarstwem na SM (stwardnienie rozsiane). Rozmawiałem z pacjentami którzy twierdzili, że Noni pomogło odzyskać im pewne funkcje neurologiczne. Dopiero długoterminowa obserwacja naturalnego rozwoju SM musi wykazać czy Noni rzeczywiście pomaga na to schorzenie. Moje obserwacje wykazały, że pomaga na bolesne skurcze mięśni, w zakażeniach pęcherza, i w wielu innych wyżej wspomnianych chorobach, ale nie mogę definitywnie potwierdzić faktu zatrzymania i zawrócenia postępu choroby SM. Teoretycznie jest to możliwe, dlatego warte jest spróbowania przez ludzi cierpiących na SM


7. Choroby ginekologiczne i układu moczowego

....Przejdźmy teraz do układu rozrodczego i systemu rozmnażania. Noni jest niemal magicznym środkiem dla syndromu irytacji przedmiesiączkowej. W mojej praktyce stosowanie Noni na większość chorób ginekologicznych jest prawie 100% skuteczne. Zauważyłem, że pomaga w przypadkach trudnych, bolesnych i nieregularnych miesiączkach. Jedyne przypadki w których Noni nie podziałało były spowodowane cierpieniem na endometriosis (endometriozę). Trafniej wówczas mogłem zdiagnozować chorobę i zastosować inne środki farmakologiczne. W przypadkach pacjentek z udokumentowaną diagnozą -endometriozy, zastosowanie podmywania się sokiem Noni powodowało zelżenie bólu. W tradycjach Polinezyjczyków stosowano Noni dla kobiet w ciąży, aby zapobiec toksemii. Mężczyźni którzy stosowali Noni (zwłaszcza ci starsi) donoszą, że nie muszą już wstawać w nocy aby oddać mocz. U mężczyzn z nowotworem prostaty, w momencie dodania Noni do leczenia konwencjonalnego, PSA - marker krwi oznaczający aktywność nowotworu prostaty przeważnie spadał. W niektórych przypadkach spadał nawet do zera. Jestem przekonany, że Noni jest w stanie pomóc w wyleczeniu tych chorób.


8. Choroby układu kostnego i mięśniowego

W układzie kostnym i mięśniowym zauważyłem korzystne działanie Noni , w różnego rodzaju chorobach. Moje osobiste doświadczenie dotyczące bólu kręgosłupa nie jest przypadkiem. Wielu moim pacjentom, którzy mieli problemy z dyskami pomogło właśnie Noni, a szczególnie kiedy bóle te związane były ze spastycznymi skurczami mięśni. Działa równie rewelacyjnie na stany zapalne. Czasami trzeba zażywać 2 do 4 uncje (jedna uncja to ok. 2 łyżki stołowe) dziennie aby uzyskać dobre rezultaty. Noni przyśpiesza leczenie zwichnięć, skutków pobić, uderzeń a nawet złamań. ....... Doktor Steven Hall przed kilkoma laty skoczył niefortunnie z trampoliny na basenie, wskutek czego doznał uszkodzenia kręgosłupa. Konsekwencje tego były bardzo bolesne, ale jako lekarz potrafił sobie zaradzić przez stosowanie pewnych ćwiczeń, zażywanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Po upływie półtora roku od tego wydarzenia bóle tak bardzo się nasiliły, że oprócz dawkowania wspomnianych środków musiał dwa tygodnie leżeć w bezruchu. Po tym okresie mógł funkcjonować przez tydzień do półtora tygodnia i znowu dolegliwości zmuszały go do położenia się na dwa tygodnie do łóżka. Problem ten powtarzał się kilkakrotnie do czasu kiedy jeden z uzdrowicieli zalecił mu pić sok NONI. Doktor zapatrywał się bardzo sceptycznie na taki sposób leczenia ale dokuczliwe bóle sprowokowały go do podjęcia tej próby. Zakupił 2 butelki NONI. Jakież było jego zdziwienie, kiedy po czterech dniach od rozpoczęcia zażywania soku mógł normalnie funkcjonować. Cudowne uzdrowienie wzbudziło u niego wielkie zainteresowanie sokiem NONI oraz badaniami prowadzonymi przez Instytuty naukowe nad cudownymi właściwościami soku. Doktor Hall do dzisiaj zażywa NONI i czuje się bardzo dobrze. Przekonany do tego specyfiku poleca go pacjentom w swojej praktyce lekarskiej w różnego rodzaju schorzeniach, między innymi w chorobach układu kostnego i mięśniowego.


9. Choroby endokrynologiczne (zaburzenia hormonalne, cukrzyce)

Endokrynologia zajmuje się brakiem równowagi hormonalnej. Hormony działają poprzez receptory ścianek komórek. To tak jakby hormony były kluczami a receptory zamkami do drzwi komórek. Noni powoduje utrzymanie pewnej harmonii hormonalnej w organizmie co ma olbrzymie znaczenie dla zdrowia człowieka. Noni działa bardzo dobrze na II typ cukrzycy, który spowodowany jest nieprawidłowym wydzielaniem insuliny w odpowiedzi na glukozę zawartą w pożywieniu, jak i zmniejsza skuteczność działania insuliny. Oznacza to, że receptory nie reagują na działanie insuliny, są zablokowane w niefunkcjonalnych kształtach. Przez wspomaganie receptorów, Noni nie tylko obniża poziom cukru we krwi, ale zapobiega nawrotowi podnoszenia się tego poziomu. Oddaje ciału pełną możliwość regulowania poziomu cukru. Zadaniem leczenia medycznego cukrzycy II - go stopnia jest uczynienie czegokolwiek co mogłoby kontrolować i regulować poziom cukru we krwi. Sposobów jest wiele jak np.: dieta, obniżenie wagi, itp. Jednak żaden z nich oprócz obniżenia wagi (w niektórych przypadkach) nie leczy cukrzycy..... Nie znam lepszego od Noni lekarstwa, które by tak dobrze działało na cukrzycę II-go typu. Przypuszczam, że Noni zapobiegnie bardzo wielu konsekwencjom tego schorzenia, takim jak utrata wzroku, zatrzymanie funkcjonowania nerek, drętwienie nóg itp. Cukrzyca I-szego typu to choroba, którą powoduje selektywne zniszczenie komórek "Beta"(wysepki Langerhansa) produkujących insulinę. Jest to inny rodzaj choroby niż cukrzyca II-go typu. Jest to choroba autoimmunologiczna, genetycznie uwarunkowana. Myślę, że Noni może pomóc w zapobieganiu cukrzycy I-go typu, aby unormować poziom cukru, glukozy tylko w przypadku kiedy cukrzyca nie jest w organizmie całkowicie uformowana. Noni pomoże insulinie, którą chora osoba zażywa na tyle, że można będzie zmniejszać dawki insuliny. W tym rodzaju cukrzycy pomoże zapobiec długoterminowym komplikacjom cukrzycowym, ale nie eliminuje jej. W innych problemach endokrynologicznych, często związanych z tarczycą, nie zaobserwowałem aby Noni było skuteczne, choć od czasu do czasu ktoś z bardzo wysuszoną skórą i obniżoną temperaturą ciała odczuwa wyraźną poprawę. W tych przypadkach potrzebna jest medyczna opieka i terapia. .....Innym problemem są gruczoły wytwarzające adrenalinę, bardzo ważne dla naszego samopoczucia i przeważnie bardzo mało uwagi zwraca na nie medycyna konwencjonalna. Są to gruczoły, które pomagają nam przystosować się do stresu i przeżyć stres. Ze względu na ich budowę nie potrafią one odróżnić stresu fizycznego jak infekcja czy brak snu, od psychologicznego jak brak pieniędzy lub problemy w stosunkach międzyludzkich. W naszym szybkim trybie życia przeżywamy oba rodzaje tego stresu. Nasze gruczoły wytwarzające adrenalinę mają wyznaczony limit ilości jej wytwarzania i kiedy zostaje on przekroczony występuje fatyga adrenalna (przyp. red. określenie stosowane w medycynie amerykańskiej). Fatyga adrenalna może powodować chroniczne zmęczenie i przyćmienie systemu immunologicznego, co prowadzi do infekcji, alergii itp. Fatyga adrenalna może być przyczyną zespołu nieprawidłowego wchłaniania z wszelkimi jego objawami. Adrenalina jest jak wielbłąd, któremu ładuje się słomę na grzbiet tak długo aż on upadnie. Wówczas zastanawiamy się która ze słomek to spowodowała - pierwsza, czy ostatnia? Wniosek jest prosty, mianowicie im więcej niepotrzebnej słomy możemy rozładować, tym większa jest rezerwa adrenaliny. Noni działa na adrenalinę w przypadkach fizjologicznego stresu poprzez poprawienie trawienia, podniesienie enzymów wątroby, wzmocnienie systemu immunologicznego, który może zapobiegać infekcjom i zharmonizować hormony. Noni zrzuca tą zbędną słomę z grzbietu wielbłąda dając nam więcej energii i pomagając obniżyć psychologiczny stres.


10. Choroby skóry

Wcześniej wspominałem jak doskonale Noni działa na egzemę, alergie, jak skutecznie pomaga ludziom z ropniami itd. Teraz podzielę się z Wami informacją o niezwykłej skuteczności w leczeniu łuszczycy i innych chorób skórnych. Z moich doświadczeń w stosowaniu Noni potwierdza się fakt dużej pomocy przy leczeniu łuszczycy. Mniej niż w chorobach egzemy i alergii ale w moim przekonaniu, skoro medycyna tradycyjna nie wynalazła jeszcze leku na łuszczycę, to nawet 50% poprawy jest nie lada sukcesem. Sok z Noni jest doskonały na odparzenia spowodowane pieluchami. Sam doświadczyłem, kiedy na swoje zaczerwienione i spuchnięte brzegi powiek przyłożyłem dwa kawałki waty zanurzone w soku z Noni i przytrzymałem je na oczach 20 - 30 minut, jakie jest jego cudowne działanie. Jest to chyba najlepsze lekarstwo jakie zastosowałem. ... koniec cytatu

Dawkowanie


Fragmenty tłumaczenia książki doktora Stevena Halla

......Wielu pacjentów rozpoczyna dawkowanie NONI od jednej uncji tj. 2 łyżki stołowe lub 30 ml. dziennie. Polecam aby zażywać tą dawkę, jeżeli to możliwe, pół godziny przed jedzeniem. Jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz zażywać NONI wraz z jedzeniem. Osobom nadwrażliwym, rozpoczynającym kurację proponuję zacząć od jednej łyżeczki dziennie (7,5 ml.) i zwiększać dawkę co 3 dni o jedną łyżeczkę. W przypadku złego samopoczucia po zwiększonej dawce, wróć do poprzedniej dawki na kilka dni, a następnie znowu próbuj zwiększać dawkę o jedną łyżeczkę. Zwykle radzę swoim pacjentom aby "słuchali swojego organizmu" i dawkowali sobie taką ilość po której czują się najlepiej. Jeżeli nie chcesz polegać na swojej intuicji proponuję rozpocząć od jednej uncji (2 łyżki stołowe) przez okres jednego miesiąca. Gdyby efekty kuracji nie były zadawalające, zwiększaj dawkę o jedną łyżkę co tydzień do czasu aż uzyskasz spodziewane efekty. Chcę podkreślić, że każdy z nas jest indywidualnością i każdy powinien sprawdzić jaka dawka jest dla niego najkorzystniejsza. W celach profilaktycznych lub jako środek zapobiegawczy, podtrzymujący kondycję i uodparniający, proponuję 1/2 uncji (1łyżkę stołową) dziennie. ...koniec cytatu. Doktor Steven Hall zaleca dawkowanie na następujące choroby: Reumatyczne zapalenie stawów, Dna moczanowa, bóle kręgosłupa, choroby neuralgiczne - 2 do 4 uncje dziennie Osłabienia, nerwice, depresje, bóle nóg - 2 do 3 uncje dziennie Zaburzenia hormonalne - 2 do 3 uncje dziennie Cukrzyca - 3 do 6 uncji dziennie Zaburzenia systemu immunologicznego oraz zespół złego wchłaniania - 4 uncje dziennie (tyle zażywa dr Hall i czuje się bardzo dobrze) Astma i alergie - 1 do 3 uncji dziennie Nowotwory - 8 do 10 uncji dziennie Jedna uncja to 2 łyżki stołowe (30 ml.) ....Większość pacjentów potrafi zażywać 2 do 3 uncje w jednej dawce bez żadnych problemów. Przy wyższych dawkach polecam zwykle podzielenie dawki na poranną i wieczorną. Efekty odczuwalne są przez część pacjentów już w pierwszych trzech tygodniach (ok. 25%) . Inni odczuwają powrót do zdrowia dopiero w czasie 6 do 8 tygodni (ok. 50%). W czasie choroby należy zażywać większe dawki aby odbudować rezerwy xeroniny, a kiedy odczujesz dostateczną poprawę zdrowia dawkę zmniejsz aby rezerwy te podtrzymać. W profilaktyce i w celu wzmocnienia systemu immunologicznego zalecam pić jedną łyżkę stołową dziennie. Taką dawkę stosowali pacjenci bioenergoterapeuty Jana Wróbla (autora książki) z bardzo pomyślnymi rezultatami. Zgadzam się w pełni z zaleceniem doktora Stevena Halla, że dawkę należy dostosować do potrzeb i możliwości swojego organizmu. Z pewnością jedna łyżka stołowa będzie zupełnie inaczej reagować u 120 -to kilogramowego mężczyzny, a inaczej u kobiety o wadze 50 kg. Pamiętać należy o tym, że pacjenci chorzy muszą w jak najszybszym czasie dostarczyć swojemu organizmowi elementy proxeroniny potrzebne do pokrycia zapotrzebowania na xeroninę.


Przedawkowanie nie jest szkodliwe dla pacjenta.

Efekty uboczne

Czasami u niektórych pacjentów zdarzają się nieprzyjemne efekty uboczne, będące skutkiem zażywania NONI. Wysypka, niemiły zapach ciała, biegunka, bardzo rzadko bóle głowy i mdłości. Są one efektem oczyszczania organizmu z toksyn i w tych przypadkach trzeba się z takimi objawami pogodzić. Nagrodą za to jest szybki powrót do zdrowia. Jeżeli biegunka trwa dłużej, należy wówczas zmniejszyć dawkę aby doprowadzić organizm do równowagi. Reakcje alergiczne na NONI prawie w ogóle nie występują. Jak wcześniej stwierdził dr Hall, zażywanie NONI razem z zaleconymi przez lekarzy lekarstwami zwiększa skuteczność działania leków.

Podsumowanie

W języku hawajskim "noni" znaczy wmieszać w coś... Niewątpliwie znaczenie to ma jakiś sens, skoro polinezyjscy zielarze w swoich praktykach zawsze stosowali NONI jako podstawę leczenia chorego, a następnie uzupełniali o inne zioła potrzebne dla danego schorzenia. Cytat z książki doktora Stevena Halla ...... NONI jest bardzo bogatym źródłem składników budulcowych niedawno poznanej xeroniny. Wiele aspektów współczesnego życia zmniejsza naszą własną zdolność produkcji xeroniny. Bez odpowiedniego poziomu xeroniny nasze organizmy nie mogą dokładnie regulować biochemicznych reakcji lub komunikacji międzykomórkowej. Z tego powodu nasze procesy komórkowe są na tyle niezależne, że kombinacje procesów naszego organizmu rozpadają się. Pożytki z zażywania NONI są dla naszego organizmu tak wielkie, że sugeruję wszystkim: Masz jakieś problemy zdrowotne - to daj szansę NONI przez 90 dni. Nawet jeżeli Twój główny problem nie jest związany z brakiem xeroniny i nie każdy problem zdrowotny polega na wspomaganiu xeroniny, to NONI może spowodować poprawę funkcjonowania Twojego organizmu. ...


 
Copyright ©2018 by noni
Kreator Stron www